Tag: shahini

Ministrja e tregon me një video: Si do të qëndrohet në...

Se si do të qëndrohet në klasa në këtë vit të ri shkollor, ministrja e Arsimit Besa Shahini e ka ilustruar përmes një videoje...

Hapja e shkollave me rregulla të reja, dy ministret apel për...

Mbajtja e maskës në shkollë do të jetë e detyrueshme me nisjen e vitit shkollor në datë 14 shtator. Lajmi është dhënë nga ministrja e...

VIDEO/Shkollat hapen në 14 Shtator, por Shahini vijon të flasë për...

Me nje plan ende te paqarte, Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka ndarë me ndjekësit e saj në “Facebook” një video ku shpjegon se...

FOTO/Këlliçi denoncon Shahinin për shkelje të ligjit: Mban me punë brenda...

Kreu i Forumit Rinor te PD, Belind Kelliçi thekson sot një skandal tjeter qe perfshin ministren e Arsimit, Besa Shahini, menjehere pas mbajtjes se...

Çaf-Çufi modern i Shahinit dhe pedagogët ‘anakronikë’

*Nga Luçiano Boçi Ministrja me një njohje nën mesatare të gjuhës letrare shqipe, ka sulmuar në mënyrë të padenjë me një status të denjë për...

Përdhunimi i 15-vjeçares/Shahini merret me median: Nuk ka kulturë pandëshkueshmërie, ja...

Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë ku roja i një shkollë 9-vjeçare abuzonte seksualisht me një të mitur...

Ministrja reagon dhe gjen kohë të kritikojë median: Përgëzime nxënësve që...

Duhet të ndodhnin disa ngjarje te renda qe te terhiqej vemendja e ministres se Arsimit, Besa Shahini. Kjo e fundit ka reaguar ne rrjetet...

Shahini zbulon çfarë do të ndodhë me arsimin, skenari nëse shkolla...

Në rast se mësimi në shkolla dhe universitete nuk nis brenda majit, atëherë viti shkollor do të zgjatet me një muaj deri në korrik. Lajmi...

Ministrja Shahini merr masat pasi janë helmuar 42 nxënësit: Ngjarja po...

Ministria e Arsimit Besa Shahini udhëtoi drejt qytetit të Fierit për të parë nga afër gjëndjen e nxënësve të helmuar në shkollën “Janaq Kilica”...

Kërkohet shkarkimi i ministres, Shahini reagon për herë të parë pas...

Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka reaguar me ne fund pasi i kërkuan të dorëhiqet pas skandalit me mësuesin zhigolo në një shkollë të...