Tag: qendrimi

Ministrja e tregon me një video: Si do të qëndrohet në...

Se si do të qëndrohet në klasa në këtë vit të ri shkollor, ministrja e Arsimit Besa Shahini e ka ilustruar përmes një videoje...

VIDEO/Rama tregon se çfarë do ndryshojë në marrëveshjen politike: Mbështesim hapjen...

Kryeministri Edi Rama ka treguar sot se çfarë do ndryshojë dhe çfarë nuk do të preket në marrëveshjen e arritur me Opozitën e Bashkuar...

Greqia shtyn lejet e qëndrimit për emigrantët, ja kategoritë që përfitojnë

Greqia ka vendosur që të shtyjë automatikisht lejet e qëndrimit për emigrantët deri në 31 dhjetor 2020. Ky vendim u mor nga ministria e...

“E pabesueshme që SHBA pranon marrje të pushtetit pa zgjedhje”, Manjani:...

Ish-ministri Ylli Manjani e ka të pamundur të besojë që Amerika nuk do të zbatojë Kushtetutën e këtij vendi. Duke iu referuar qëndrimeve të tyre,...

Djegia e mandatave nga opozia, Berisha ka dy fjalë për ndërkombëtarët

Ish kryeministri Sali Berisha ka komentuar kritikat e ndërkombëtarëve pas vendimit të opozitës për djegien e mandateve. Përmes një postimi në Facebook, Berisha thotë se...

Qeveria kërkon ta dëbojë, flet gazetarja britanike: Nuk largohem se i...

Gazetarja britanike Alice Taylor shprehet e vendosur për të mos u dorëzuar dhe pas vendimit prej të cilit rrezikon të largohet  nga Shqipëria. Taylor-it i...

Ndryshimi i kufijve të Kosovës, dalin kundër Kroacia, Britania dhe Gjermania

Ambasada e Britanisë së Madhe dhe ajo e Gjermanisë në Kosovë, si dhe ajo e Kroacisë kanë thënë se thirrjet për ndryshim të kufijve...