Tag: tekstet

FOTO/Eksperti zbulon të vërtetën: Tekstet falas janë mashtrim, do të jepen...

Eksperti i Arsimit, Ndriçim Mehmeti ka reaguar se fundmi duke zbuluar te verteten sipas tij qe qendron nga premtimi i Rames dhe ministres se...

VIDEO/Noizy dhe Stresi në librat shkollorë, ministrja argumenton vendimin

Përveçse Noizy-t, dhe Stresi është pjesë e librave shkollorë. Lidhur me vendosjen e shembujve të tilla në tekstet për fëmijët e ciklit fillor, ministrja...

4 ditë para hapjes së shkollave, nxënësit sorollaten dhe nuk blejnë...

Shitja e teksteve shkollore, sipas udhëzimit të ministrisë së Arsimit ka nisur prej rreth 2 javësh, për të përfunduar më 17 shtator, kur do...