OSHEE njofton për punime në Tiranë, disa zona ngelin 6 orë pa drita

OSHEE me anë të një lajmërimi për mediat shprehet se për shkak të punimeve të planifikuara nga Drejtoria qendrore e Tensionit të Lartë në Lanabregas – Qafë Mollë, për eliminimin e disa problematikave,  në datën 1 shtator gjatē intervalit kohor 08:00-14:00 do të stakohet energjia në disa zona në Tiranë.

Në njoftimin për mediat, OSHEE saktëson edhe zonat ku energjia do të stopohet nesër për 6 orë.

Njoftimi i OSHEE-së:

Për shkak të punimeve të planifikuara nga Drejtoria qendrore e Tensionit të Lartë në linjën 35kV L30-15 Lanabregas – Qafë Mollë, për eliminimin e disa problematikave,  në datën 1 shtator gjatē intervalit kohor 08:00-14:00 do të stakohet energjia në këto zona nē Tiranē

Shkallë, Darshë, Qafë Mollë, Shupal, Selitë e Malit, Zall Dajt, Shën Gjergj, Verri, Zall Bastar, Murrizë, Vilëz, Zgurë, Shënmëri, Dom, Fag, Derje, Pompat e Ujësjellësit Tiranë.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje