Radha kilometrike dhe kaosi në Kakavijë, ‘qetëson’ Ministria e Jashtme: Pala greke do të lehtësojë masat

Ndaje

Në Kakavijë situata është kaotike për shkak të radhëve të gjata që janë krijuar prej ditësh.

Sakaq, nga pritja e gjate, dhe gjate nates, dy te moshuar janë nisur drejt spitalit për shkak të gjendjes së rënduar shëndetësore.

Sakaq, pas gjithe kesaj situate, ministria e jashtme ka kthyer nje pergjigje, lidhur me ngërçin e krijuar te cilen e vuajne qytetaret.

Sipas Ministrise, autoritetet shqiptare jane ne kontakt te vazhueshem me ato greke. Se fundi,”pala greke ka njoftuar se do të marrë masa te tjera për lehtësimin e situates”- ben me dije ministria.

MPJ risjell në vemendje se shtetasit shqiptarë mund ta kryejnë testin edhe në institucionet e licencuara shqiptare dhe ta përkthejnë përgjigjen në anglisht. Ky testim njihet edhe nga autoritetet greke dhe do ta lehtësonte më shumë situatën.
/DRONI.al/

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje