Tag: ministria

Koncensioni Milot-Fier/Ish-deputetja zbulon fituesin e paracaktuar: Ja cila është firma që...

Ish deputetja e PD-së Jorida Tabaku, ka reaguar sërish përmes një statusi në facebook lidhur koncesionin për rrugën Milot-Fier. Në postimin e saj Tabaku shkruan...

E FUNDIT/2 humbje jete në spitalin Infektiv, shifrat vijojnë të jenë...

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar në vend 67 raste të reja të infektuar me koronavirus. Nderkaq jane...

I infektuar me koronavirus, ndërron jetë mjeku i njohur në QSUT

‘Ministria e Shëndetësisë njofton me hidhërim të thellë ndarjen nga jeta të profesorit të Fakultetit të Mjekësisë Arjan Pushi, i cili, referuar shërbimit infektiv,...

DETAJE/1000 raste aktive në të gjithë vendin, si u zgjerua harta...

Sot ne vendin tone u raportua per 69 raste te reja me COVID-19.  23 raste ne Tirane, nga 10 ne Durres e Kruje, 6...

“Si të ndaloni përhapjen”, Ministria apel të fortë qytetarëve pas shtimit...

Janë identifikuar 61 raste të reja me koronavirusi brenda 24 orëve në vendin tonë. Një pjesë e konsiderueshme e rasteve lidhen me ndërmarrje me...

Shtohen rastet me koronavirus dhe pacientët në spital, harta e shpërndarjes

Gjate 24 oreve te fundit jan e kryer 328 testime dhe kane rezultuar pozitive 52 persona, kryesisht konktakte te rasteve. Nga rastet e reja shumica...

ZYRTARE/44 raste me koronavirus në vend, shtohet dhe numri i të...

291 testime, nga te cilat jane konfirmuar pozitive 44 raste me koronavirus, nje rekord i ri. 22 raste ne Tirane, 6 ne Kruje, 4 ne...

Rritet ndjeshëm numri i të prekurëve me koronavirus në Shqipëri, 36...

Duke e quajtur nje hetim te duhur epidemiologjik, Silva Bino e justifikoi keshtu rritjen e ndjeshme te numrit te infektimeve me koronavirus ne vend. Jane...

LAJM I FUNDIT/Shtrohet numri i pacientëve në spital, riinfektohet një personel...

Ministria e Shendetesise njofton se ka shtrime te reja ne spitalin Infektiv, ku aktualisht jane 27 te shtruar dhe 6 ne terapi intensive. Brenda 24...

DETAJE/Rikthehen rastet dhe në Kamzë, numri i të infektuarve me koronavirus...

Ministria e Shendetsise njofton se jane kryer 162 testime, ku jane konfirmuar 15 raste me koronavirus. Perkatesisht: 10 ne Tirane, 2 ne Kamze dhe 3...