Tag: situata

Basha: Nëse nesër do ishin zgjedhjet, PS do të pësonte disfatën...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha foli për përkeqësimin e situatës nga pandemia për shkak të keqmenaxhimit nga qeveria. “Ka shumë fjalë, shumë pak veprim...

Mbrojtja nga Koronavirusi edhe në televizione, në emisione mungon publiku

Shqipera zyrtarisht eshte e prekur nga koronavirusi, ku deri tani flasim per 2 te infektuar. Vendi filloi te marre masa dhe nje prej tyre...

Temperaturat ngrihen, por ngricat vazhdojnë, ARRSH tregon akset më problematike

Temperaturat e uleta te javëve që lamë pas sollen reshje te dendura bore te shoqeruara me pas me ngrica. Here pas here, eshte raportuar...

ARRSH sqaron situatën me akset rrugore: Në veri dëborë dhe erë...

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njotuar se të gjitha akset janë të kalueshme. Situata sipas rajoneve: Sipas konstatimeve të tyre, në Rajonin Verior gjatë natës problem kanë...

“Gjendja po rëndohet për shkak të motit”, Basha: Urgjente marrja e...

Lulzim Basha ka vijuar me inspektimin në terren, ku këtë herë eshte ndalur tek familjet në Manëz. Basha duke parë situatën nga afër, shprehet se...

Rama vendos Çuçin për drejtimin e operacionit të tërmetit, çuditet Vasili:...

Kryeministri Edi Rama, ne mbledhjen e mengjesit, caktoi punët per ministrat e tij, duke ua ndarë  nje me nje, sikur t'iu jepte detyra shtëpie. Përzgjedhja...

33 ndërtesa në Astir bëhen rrafsh me tokën, 12 orë vetëm...

Shpallja e fituesit për lotin e parë të projektit për zgjerimin e Unazës së Madhe nga aksi “Pallati me shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja”, çliroi nga pengesat...

KOMENT/Kur megallomanët dhe injorantët të prishin gjumin dhe ca ide si...

Nga Roland Bejko Mirmengjes miq. Kam fjetur keq sonte. Dy idiotë ma kanë prishur gjumin edhe pse nuk kam asnjë përgjegjësi personale që njëri është kryeministri...

Shirat gjatë natës, si paraqitet situata: Qytetet dhe akset nën ujë

Pas shirave të dendura gjatë mesnatës është përmbytur totalisht qyteti i Laçit. Qindra hektarë tokë dhe banesa janë nën ujë pasi ka dalë nga...

Negociatat/Shkrimi i gazetarit gjerman, çfarë parashikohet: Ka pengesa, do ketë kushte...

Damir Fras, korrespondenti për punët europiane të “Rrjetit Editorial Gjerman”, një media që zotërohet nga partia Socialdemokrate në pushtet, ka shkruar lidhur me Shqipërinë...