Raste të reja me koronavirus, të infektuar zyrtari i lartë në Elbasan dhe mjekja në Berat

Ndaje

Raste të reja me të infektuar nga koronavirusi në gjithë vendin. Mësohet se në Elbasan ka dalë pozitiv në testin e tamponit drejtori i Bashkisë.

Mësohet se e infektuar është gjithashtu edhe bashkëshortja e tij.

Ndërsa në spitalin e Beratit një mjeke në repartin e Alergologjisë ka rezultuar pozitive.

Sipas kolegëve mjekja kishte 5 ditë e sëmurë dhe me shenja dalluese. Pas konfirmimit të saj pozitive, janë marrë tamponë tek familjarët e mjekes dhe kolegët e saj.

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje