Tag: rastet

Infektohet me koronavirus zyrtari i lartë në Shkodër, raste të reja...

Në Shkodër raportohen sot disa raste pozitive me covid. Burimet bëjnë me dije se ka rezultuar pozitiv edhe drejtori i Tatimeve në këtë qytet. Gjithashtu pozitiv...

Konfirmohen 17 raste të reja me koronavirus në Elbasan, infektohet dhe...

17 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në Elbasan. Në mesin e të infektuarve është dhe një punonjës i skuadrës Shqiponja në Policinë...

Raste infektimesh në shkolla dhe qendra mjekësore, mbyllet dhe kopshti në...

Një tjetër kopsht është mbyllur në vend, për shkak të koronavirusit.  Sot ka mbyllur dyert kopshti nr. 1 në Ballsh, pasi një mësuese ka rezultuar pozitive...

E FUNDIT/Shënohen sërish viktima nga koronavirusi, harta e zgjerimit të rasteve...

Në 24 orët e fundit janë kryer 808 testime dhe janë konfirmuar 124 të prekur me virusin SARSCOV2 në këto zona: 57 të prekur në...

DETAJE/Gjimnazistja me koronavirus, mësueset rezultojnë pozitive në shkollën 9-vjeçare

Një nxënëse e gjimnazit “Siri Shapllo” në Gjirokastër është konstatuar pozitive me koronavirus. Nxënësja ka patur simptoma, gjë e cila ka bërë që mjekët të...

PD monitoron shkollat: Java e parë një dështim, çfarë ndodh me...

Java e parë e shkollës, dështim i paralajmëruar i qeverisë, thekson PD, e cila pas monitorimit ka dhene rezultatet. Sipas Albana Vokshit, ne shkollat...

COVID/Shënohet një viktimë në spitalin Infektiv, Elbasani ‘lum’ rastesh të reja

Një 70-vjeçare me Covid-19 nga Elbasani ka ndërruar jetë në spitalin infektiv. Burime bëjnë me dije se e moshuara ka ndërruar jetë pak orë...

COVID/Situata e rënduar në Elbasan, konfirmohet numër i lartë të infektuarish

Në qytetin e Elbasanit nga 50 tamponë që janë bërë kanë rezultuar 17 raste të reja me Covid-19. Dy raste janë punonjëse në një...

Greqia përditëson të dhënat për rastet që vijnë nga jashtë, kryeson...

Sekretariati i Përgjithshëm Grek për Mbrojtjen Civile të martën mbajti një konferencë për media dhe publikoi ​​të dhëna që tregojnë se shumica e rasteve...

Shpërthen koronavirusi në burgun e Drenovës, 8 raste të konfirmuara

Shpërndarja e koronavirusit duket se nuk ka kursyer as burgun e Drenovës në Korçë. Pas analizave të tamponëve të fundit janë 8 të burgosur...