Tag: berat

Infektohet me koronavirus zyrtari i lartë në Shkodër, raste të reja...

Në Shkodër raportohen sot disa raste pozitive me covid. Burimet bëjnë me dije se ka rezultuar pozitiv edhe drejtori i Tatimeve në këtë qytet. Gjithashtu pozitiv...

DETAJE/Arrestohet i dënuari për përndjekje, dy kryepleq në hetim për ‘moskallëzim...

44 vjeçari, Sh. S., banues në fshatin Teman, është arrestuar nga Policia e Beratit për kultivim të lëndëve narkotike. Ndërkohë policia ka filluar procedimin penal...

4 emrat e rinj, OFL iu kërkon deklarimin e pasurisë të...

olicia e shtetit ka njoftuar se Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar formularin për deklarimin  e pasurisë 4 të dënuarve për  trafik të...

Alarm prej koronavirusit/Mbyllet fasoneria në Pogradec, pezullohet mësimi në 2 shkolla...

Tre punonjëse të një fasonerie në Pogradec kanë rezultuar pozitive me koronavirus. Gjithashtu janë infektuar edhe dy infermiere të cilat punojnë në qendrat shëndetësore...

Lirohet nga qelia 66-vjeçari që ngacmoi seksualisht të miturin në Berat:...

Romeo Oço, 66-vjeçari i arrestuar për ngacmim seksual ndaj një 16-vjeçari është liruar nga qelia, dhe është lënë në masën e sigurisë “detyrim paraqitje”....

Rikthehet vatra në fasoneri, konfirmohen raste të reja me Covid-19 në...

Një vatër koronavirusi është zbuluar në Berat. Nëntë punonjës në një fasoneri në këtë qytet janë konfirmuar pozitivë me Covid-19. Berati numëron 84 raste aktive...

E rëndë në Berat/Darkoi me familjen, më pas piu fotoksinë dhe...

I jep fund jetës babai i dy fëmijëve, pasi konsumoi një sasi të madhe helmi. Një 51-vjeçar nga lagjia “Donika Kastrioti” në qytetin e...

EMRAT/Të dënuar në Itali dhe Zvicër, formulari u shkon 4 personave...

Operacioni Forca e Ligjit ka mbërritur sot në Fier dhe Lushnje duke i dërguar formularin për vetëdeklarimin e pasurisë katër personave të dënuar për...

“Asnjë strategji për nxënësit me nevoja të veçanta”, Vokshi dhe Pampuri...

Përfaqësueset e Partisë Demokratike Albana Vokshi dhe Oriola Pampuri ishin në Berat ku u takuan me prindër të këtyre fëmijëve, në prag të nisjes...

Mbyllet biblioteka në Lezhë, rikthehet koronavirusi në spitalin e Beratit

Prej disa ditësh biblioteka “Gjergj Fishta” në Lezhë ka mbyllur dyert për lexuesit. Shkak për këtë është bërë prekja nga koronavirusi i dy punonjësve të...