FOTOLAJM/Të ngjeshur në bagazhin e makinës, kështu shqiptarët i kalojnë emigrantët e paligjshëm

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 28-vjeçar, i cili është kapur duke transportuar 12 emigrantë të paligjshëm. Ne pamjet qe kane siguruar mediat, vihet re menyra sesi kane hyre ne nje makine gjithe ata persona, ku disa prej tyre jane ngjeshur dhe ne bagazh.

I arrestuari quhet Redi Banushi.

Sipas uniformave blu arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi është kapur nga shërbimet e Policisë tek “Mbikalimi i Rinasit”, duke transportuar në drejtim të Kukësit, 12 shtetas të huaj, emigrantë të paligjshëm, të cilëve kundrejt shpërblimit 150 euro secilit, iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së.

Gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin me drejtues shtetasin R. B., u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi lënde e dyshuar cannabis sativa.Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua automjeti me të cilin transportoheshin emigrantët, lënda narkotike dhe 1 celular”,-njofton policia.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje