Tag: emigrante

EMRAT/Drejtonin fabrikën e kanabisit në Britani, 6 shqiptarët përfundojnë në burg

Media britanike i kushton nje artikull, gjashtë emigrantëve shqiptarë, te cilet jane denuar me burg. Sipas shkrimit, gjashtë emigrantë të paligjshëm shqiptarë që drejtuan një...

Tragjike në ujërat e Greqisë, mbytet anija me emigrantë, operacion i...

Një varkë e dyshuar se ka 50 emigrantë në bord tragjikisht u fundos 13 milje detare në jug-perëndim të Paxos të Greqisë. Nga të dhënat...

VIDEO/Debati me qytetaren në Laç, Kryeministrit i humbet durimi: Më hip...

Kryeministri Edi Rama ka vijuar me takimet dhe vizitat e tij bashke me kameren e ERTV ne zonat e prekura nga termeti. Teksa ka qene...

Këlliçi publikon shifrat e frikshme të azilit: Pa Edi Ramën, shpopullimi...

Shifrat e largimit të shqiptarëve nga vendi rriten dita-ditës, dhe kujtojmë që jemi renditur ndër vendet e para në botë që kemi numrin me...

Kapet në furgon me 24 klandestinë, arrestohet i riu në Pogradec

Një 24-vjeçar është shoqëruar nga policia në Pogradec, pasi u kap në shkelje, duke trafikuar emigrantë të paligjshëm. Arrestimi i tij erdhi pas operacionit...

Në vend të ndihmës i futën në pyll dhe i dhunuan,...

Një bandë prej 5 personash është ndaluar nga policia e Shkodrës. Burime zyrtare sqarojnë se kjo bandë ishte e llojit të trafikut të paligjshëm...

Emigrantët mbajnë “gjallë” Shqipërinë, për një vit sjellin 336 milion euro

Kontributi i emigracionit në ekonominë shqiptare po rritet edhe gjatë këtij viti. Sipas Bankës së Shqipërisë, për tremujorin e dytë vlera e remitancave arriti...

SHBA, një rregull i ri për imigrantët

Administrata e Presidentit Trump njoftoi të hënën një rregull të ri që mund t’u mohojë vizat dhe qëndrimin e përhershëm qindra mijëra njerëzve nëse...

Durrës/Fluks i madh, mijëra emigrantë vijnë në atdhe

Fluks i lartë emigrantësh kanë hyrë këtë fundjavë në portin e Durrësit. 5 tragete me rreth 6500 emigrantë që kthehen për pushime në atdhe...

Trump merr vendimin e fundit, ja pse emigrantët rrezikohen prej tij

Shtetet e Bashkuara thanë se do të nisin arrestimin e së paku 2,000 familjeve imigrante, që ligjërisht do të mund të dëbohen. Operacioni mbarëkombëtar u...