Tag: emigrante

VIDEO/Kapen me 30 emigrantë, pranga 2 të rinjve që drejtonin mjetin,...

Policia ka goditur dy raste të tjera të veprimtarisë kriminale të dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpërblimit. Burimet...

Nuk iu bind urdhërit të policisë në Elbasan, ndalohet 20 vjeçari...

Një 20 vjeçar është arrestuar pasi u kap në flagrancë duke transportuar 5 shtetas të huaj nga vendet e treta. Në pranga ka rënë 20...

Shtohen arrestimet/Një tjetër person në pranga për transportin e emigrantëve të...

Policia njofton se ka goditur një tjetër rast te veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të...

I riu braktis në mes të rrugës “Opel-in” me emigrantë dhe...

Katër persona janë arrestuar ditën e sotme në Korçë dhe një tjetër është shpallur në kërkim, të akuzuar për dhënien e ndihmës ndaj emigrantëve...

Zgjerohen hetimet/Në pranga një tjetër person, transport të paligjshëm për 20...

Policia ka goditur tre raste të tjera në fushën e dhënie ndihmës shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpërblimit. Burimet bejne...

VIDEO/Me 18 pasagjerë në furgon drejt Tiranës, policia iu prish planin...

Arrestohen në flagrancë nga Policia e Korçës 2 shtetas, të cilët po transportonin 18 emigrantë të paligjshëm, me furgon, ne kembim te 100 eurove secili. Strukturat...

Zhbllokohet radha e gjatë në Kapshticë, emigrantët shqiptarë kalojnë drejt Greqisë

Të gjithë qytetarët që ndodheshin në pritje për të kaluar në anën tjetër të kufirit prej ditës së djeshme kanë kaluar mëngjesin e sotëm. Kuota...

VIDEO/“Touareg” dhe “Range Rover” mbushur me klandestinë, policia e Korçës zbulon...

Policia e Korçës ka vënë në pranga 3 person atë cilët u kapën duke duke transportuar kundrejt fitimit 9 emigrantë të paligjshëm. Në kuadër të...

Braktisi makinën me 12 refugjatë, justifikimi i shoferit për t’i shpëtuar...

V. Sh, një 37 vjeçar nga Tirana, ka patur nje skenar  për t’i shpëtuar arrestimit nga Policia si një trafikant refugjatësh. Punonjesit e policise kane...

FOTOLAJM/Të ngjeshur në bagazhin e makinës, kështu shqiptarët i kalojnë emigrantët...

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 28-vjeçar, i cili është kapur duke transportuar 12 emigrantë të paligjshëm. Ne pamjet qe kane siguruar...