Vatër e nxehtë infeksioni në Krujë, konfirmohen dhe 8 raste të reja

Ndaje

Kruja prej ditësh tashmë është kthye rnë një vatër të nxehtë të shfaqjes së rasteve të rejat të infektuarve me Covid 19, ku si shkak kryesor i përhapjes janë fasoneritë.

Tetë raste të reja me koronavirus janë konfirmuar këtë të mërkurë në Krujë duke e çuar në 105 numrin e të infektuarve në këtë qytet.

Burime për Abc News bëjnë me dije se rastet e reja janë kontakte të të infekturve më parë e punonjës Fasonerie. Ndërkohë në vendin tonë deri më tani numri i të infektuarve është 750 persona ndërsa betejën me këtë sëmundje e kanë humbur 30 qytetarë.

Pritet edhe konfirmimi nga ana e  ministrisë së Shendetësië.

vijon..

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje