Tag: infektim

Mësues të prekur nga Covid, Ministria reagon: Te Emin Duraku mësimi...

Pavarësisht situatës shqetësuese së krijuar me Covid-19, Drejtoria e Përgjithshme e Arsimit parauniversitar ka reaguar duke deklaruar se në shkollën 9-vjeçare “Emin Duraku” në...

Gazetari i njohur del pozitiv me Covid-19: “Një Zot e di...

Gazetari i njohur i televizionit Endri Xhafo ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Një gjë të tillë sapo e ka bërë të ditur vetë me anë...

Infektohet me Covid-19 kryebashkiaku i Librazhdit

Infektohet me Covid-19 kryebashkiaku i Librazhdit Kastriot Gurra. Mesohet se kryebashkiaku ndodhet në banesën e tij nga ku po vijon drejtimin e punës së bashkisë. Nga...

Ndërpritet mësimi në shkollën me 270 nxënës në Memaliaj, në Korçë...

Karantinohen për shkak të pandemisë së koronavirusit 3 mësues në shkollën “3 dëshmorët” në fshatin Vloçisht të Bashkisë së Maliqit. Sipas të dhënave, pozitiv ka...

Xherdan Shaqiri infektohet me koronavirus, mungon në ndeshjen e rëndësishme

Sulmuesi anësor i Liverpool, Xherdan Shaqiri, ka rezultuar pozitiv me Koronavirus. Lajmin e ka konfirmuar Federata Zviceriane e Futbollit përmes një deklarate zyrtare. Kombëtarja zviceriane...

Drejtoresha e Spitalit Skrapar dhe një infermiere rezultojnë pozitive për Covid-19

Drejtoresha e Spitalit Skrapar dhe një infermiere kanë rezultuar pozitive për Covid-19. Mësohet se drejtoresha ka shfaqur probleme shëndetësore në temperature dhe kollë dhe për...

17 mësues dhe 7 nxënës të prekur me koronavirus në Lezhë,...

17 mësues dhe 7 nxënës në shkollat e qarkut të Lezhës që nga fillimi i procesit mësimor jane infektuar me koronavirus. Sipas burimeve 37 mësues...

Një muaj para zgjedhjeve/Donald Trump dhe bashkëshortja e tij rezultojnë me...

Presidenti amerikan, Donald Trump ka rezultuar pozitiv me COVID-19 së bashku me bashkëshorten e tij. Një muaj para zgjedhjeve presidenciale Trump duhet të karantinohet dhe...

Infektohet me Covid deputeti i Partisë Socialiste

Deputeti i Partisë Socialiste në Elbasan është konfirmuar pozitiv me koronavirus. Burime për “Abc News” bëjnë me dije se deputeti socialist Florenc Spaho, është...

Infektohet me COVID19 shefi i ORL, i shoqëruar nga Pipero niset...

Një tjetër person i rëndësishëm i shëndetësisë në Shqipëri është infektuar nga COVID19. Bëhet fjalë për shefin e Shërbimit të Otorinolaringologjisë në Qendrën Spitalore Universitare...