Tag: fasoneri

Koronavirusi shpërthen në fasoneri, shtohen rastet në Krujë, në Ersekë vatër...

Fasoneritë janë kthyer sërish vatra të shpërthimit të COVID-19 në Krujë. Mesohte se në 24 orët e fundit janë zbuluar 13 raste të reja,...

Rikthehen vatrat e rrezikshme në fasoneri, të infektuar punonjëset nga Vlora

Gjatë 24 orëve të fundit u konfirmuan 52 raste të reja me Covid-19 në vend. Nga këto, 9 raste janë regjistruar në qytetin e Vlorës....

Basha takon punonjës të fasonërive në Fushë-Krujë: Lekët e tyre Edi...

Lulzim Basha ka vijuar me takimet e tij, kete here duke u ndalur ne fasoneri, si pjese e bizneseve, qe sipas tij, vuajne nga...

Durrësi vatër e rrezikshme infeksioni, rastet e reja shënohen brenda një...

Durrë papritur eshte shnderruar ne nje vater te re infeksioni, me raste qe vijne ne rritje, si pasoje e nje fasonerie dhe kontakteve brenda...

Protestuan për pagën e luftës, pushohen nga puna 20 punonjës të...

Pushohen nga puna 20 punonjës në Vlorë. Arsyeja e këtij pezullimi është pasi ditë më parë 250 punonjës u ngritën në një protestë për...

Paga e luftës nxjerr probleme, punonjës fasonerie protestojnë në Vlorë

Rreth 100 punëtorë të një fasonerie këpucësh kanë dale në protestë mëngjesin e sotëm në qytetin e Vlorës. Ata pezulluan punën pasi shprehen se nuk...

Paga e luftës, shpërthen një protestë tjetër në Kuçovë

Punonjësit e një ndërmarrjeje fasonerie në Kuçovë kanë protestuar mëngjesin e sotëm  përpara Drejtorisë Rajonale të Tatim Taksave në Berat për pagën e luftës. Një...

ISHP konfirmon rastet me koronavirus në fasonerinë e Tiranës

ISHP ka konfirmuar katër raste pozitive me koronavirus në fasonëritë e Tiranës. Kjo është hera e parë që ISHP jep detaje në lidhje me të...

”Vatër e re infektuese në një fasoneri në Tiranë”, Vokshi: 5...

Ish- deputetja e PD, Albana Vokshi thotë se ka marrë informacione shqetësuese për një vatër të re infeksioni në Tiranë, pikërisht në një fasoneri...

Vatër e nxehtë infeksioni në Krujë, konfirmohen dhe 8 raste të...

Kruja prej ditësh tashmë është kthye rnë një vatër të nxehtë të shfaqjes së rasteve të rejat të infektuarve me Covid 19, ku si...