Rikthehen vatrat e rrezikshme në fasoneri, të infektuar punonjëset nga Vlora

Foto Ilustruese

Gjatë 24 orëve të fundit u konfirmuan 52 raste të reja me Covid-19 në vend.

Nga këto, 9 raste janë regjistruar në qytetin e Vlorës. Raportohet se nga 9 rastet, 5 prej tyre janë punonjëse të një fasonerie e cila më parë kishte pasur edhe 5 punonjës të tjerë të infektuar.

Kjo fasoneri është mbyllur ditën e sotme. Një tjetër rast është po nga sektori i fasonerisë, ndërsa 3 të tjerët janë raste kontakti me të njëjtin mbiemër.

Lajmin e mbylljes se fasonerise e konfirmon dhe ISHSH me nje njoftim zyrtar.

Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor realizoi 1605 inspektime për monitorimin e masave ndaj COVID-19 në 24 orët e fundit .
Janë vendosur:

-2 masa me gjobë për call-center dhe 1 pastiçeri, subjekte të cilat janë gjetur në shkelje;

-1 vendim i ndërmjetëm për pezullim të pjesshëm të aktivitetit në fasoneri.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje