Tag: vlore

Babë e bir konfliktohen në Vlorë, djali i thyen xhamat e...

Babë e bir nga Tirana janë arrestuar nga blutë e Vlorës pasi janë  konfliktuar me njëri tjetrin. Pas sherrit i riu 21-vjeçar me iniciale A....

Mbytet 68 vjeçari nga Korça në plazhin e Zvërnecit

Humb jetën nje tjeter pushues ne bregdetin shqiptar. Behet fjale per një 68-vjeçar nga Korça në bregdetin e Vlorës. Policia bën me dije se ngjarja...

Pasuria i hap probleme, shkarkohet gjyqtari i Apelit të Vlorës

Gjyqtari i Apelit në Vlorë, Hysen Saliko është shkarkuar pas vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Ish anëtarin e KLD-së e kanë shkarkuar...

Tjetër tragjedi në plazh, mbytet në det 40-vjeçari nga Borshi

Vazhdojnë tragjeditë në plazhet shqiptare. Raportohet se një 40-vjeçar është mbytur në Borsh. Eduard Gumeni, 4o vjeç, me origjinë nga Tepelena, por banues prej vitesh...

Digjet automjeti luksoz në Vlorë, pronari: Jam me pushime, s’kam asnjë...

Një automjet është shkrumbuar nga flakët në Vlorë, mbrëmjen e së hënës. Burimet bëjnë me dije se automjeti tip Audi R8 me targa gjermane...

Pranga kryeplakut në fshatin e Vlorës, mbante sekret kultivimin e drogës

Policia e Vlorës ka arrestuar 2 persona mes tyre edhe kryeplakun e fshatit Drashovicë në Vlorë, dhe ka shpallur në kërkim një tjetër. Sipas policisë...

OFL në Vlorë, formular për dy vëllezërit të akuzuar për vrasjen...

Policia e Shtetit në kuadër të Operacionit Forca e Ligjit ka dërguar formularët për deklarimin e pasurisë 4 personave banues në qytetin e Vlorës...

Përndjekje, kërcënime dhe plagosje, akuzat e arrestimeve të fundit në Vlorë

Disa arrestime kane ndodhur dhe ne qytetin e Vlores. Në vijim të punës intensive për goditjen e paligjshmërive, Policia e Vlorës ka arrestuar në...

EMRI/Makina përplas këmbësorin në Vlorë, vdes rrugës për në spital

Një automjet tip BMW me drejtues K. Ibrahimi, ka goditur një këmbësor i cili për shkak të plagëve të marra rrugës drejt spitalit rajonal...

Kush është “koka” e grupit të trafikantëve të 40 mln eurove...

Detaje te reja jane mesuar nga operacioni antidroge Shqiperi-Itali. Burime per abcnews.al kane njoftuar se kreu i grupit kriminal eshte Robert Myftari, 47 vjec...