VIDEO/Protesta nga linjat urbane në Fier, ish-deputeti zbardh kërkesat e tyre: Jane drejt falimentimit

SHkodra, Korça dhe Vlora iu pergjigjen pozivitisht thirrjes per te nisur punen me transportin publik, por ka qytete qe ende jane te paqarta dhe nuk pranojne protokollet sepse cenojne totalisht punen e tyre.

Nga Fier, raportohen protesta, te cilat i ka ndjekur dhe ish-deputeti Luan Baçi, i cili tregon dhe detajet e kerkesave te tyre.

Kane dite te tera, qe kerkojne, mos ti konkurojne ne menyre te pa ndershme, por kjo qeverri e pa ndershme nuk do tja dije.Kerkojne rregulla te pastra, kerkojne kompesim te shpenzimeve, pasi jane te demtuar rende nga qendrimi i gjate pa pune.
Jane te bllokuar dhe u kerkojne te paguajne taksat.Jane drejte falimentit te plote ashtu si shume biznese te tjera ne vend dhe qeveria vetem tallet dhe i vjedhe”,-shkruan ish-deputeti.

Publiée par Luan Baçi sur Mardi 23 juin 2020

Publiée par Luan Baçi sur Mardi 23 juin 2020

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje