Durrësi vatër e rrezikshme infeksioni, rastet e reja shënohen brenda një fasonerie

Durrë papritur eshte shnderruar ne nje vater te re infeksioni, me raste qe vijne ne rritje, si pasoje e nje fasonerie dhe kontakteve brenda ketij vendi.

Tetë raste të reja me koronavirus u konfirmuan këtë të shtunë në Durrës duke e çuar në 18 numrin e personave të sëmurë aktive.

Rastet e reja të konfirmuar në qytetin bregdetar janë punonjës të rrjetit të fasonerive “Endi”, e cila ka një fabrikë në Krujë, e cila u bë vatra e infeksionit në këtë qytet.

Por edhe pse ditët e fundit numri i rasteve me koronavirus në Durrës është rritur, qyetarët nuk e marrin parasysh  një fakt të tillë por shijojnë shëtitjet e tyre në grupe përgjatë bregdetit.

Sot, ne Shqiperi nuk pati ndryshim te rasteve, por nje kurbe qe u shenua ne rritje me infeksione kryesisht ne Tirane dhe Durres.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje