Zgjerohen vatrat e infektimeve në fasoneri, rastet e reja në Gjirokastër

Ndaje

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor, ka mbyllur një fasoneri në qytetin e Gjirokastrës, pasi disa punonjëse kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Burimet bejne me dije se katër nga punonjëset e fasonerisë kanë rezultuar pozitiv me Covid, duke bërë që ISHSH te mbylle fasonerine.

Ndërkohë deri më tani numri i personave aktivë me Covid në këtë qytet ka shkuar në 47.

Po ashtu, raste nga fasonerite u raportuan dje dhe ne qytetin e Beratit me 10 punonjes te infektuar.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje