Koronavirusi shpërthen në fasoneri, shtohen rastet në Krujë, në Ersekë vatër e re

Fasoneritë janë kthyer sërish vatra të shpërthimit të COVID-19 në Krujë. Mesohte se në 24 orët e fundit janë zbuluar 13 raste të reja, të cilat janë kontaktit i zinxhirit të fasonerive.

Sakaq 3 raste të reja me Covid 19 janë zbuluar së fundi në Përmet. Mësohet se të prekurit janë një biznesmen, edukatorja e një kopshti në qytet, si dhe një grua tjetër nga fshati Kosinë.

Po ashtu nje rast i ri ishte evidentuar ne Erseke, ku sipas burimeve, vajza ishte infektuar pasi kishte shkuar me pushime.

Por edhe në Elbasan eshte konfirmuar një rast i ri, ku sipas te dhenva mendohet nje punonjese banke. Te gjitha priten te konfirmohen nga ministria.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje