Paga e luftës nxjerr probleme, punonjës fasonerie protestojnë në Vlorë

Rreth 100 punëtorë të një fasonerie këpucësh kanë dale në protestë mëngjesin e sotëm në qytetin e Vlorës.

Ata pezulluan punën pasi shprehen se nuk e kanë marrë ende pagën e luftës.

Punonjësit janë shprehur se pronari u ka pohuar që nuk u takon “paga e luftës”, ndërsa ato paralajmërojnë se do vazhdojnë protestën.

Shprehen se biznese të tjera fasone e kanë përfituar pagën e luftës, ndersa ankohen për kushtet e punës dhe për maskat që përdorin.

Disa efektivë të policisë u kanë bërë thirrje që të largohen.

Fasoneria përbëhet prej 300 punëtorësh dhe ushtron aktivitetin e saj prej disa vitesh në këtë qytet.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje