Tag: fasoneri

”Vatër e re infektuese në një fasoneri në Tiranë”, Vokshi: 5...

Ish- deputetja e PD, Albana Vokshi thotë se ka marrë informacione shqetësuese për një vatër të re infeksioni në Tiranë, pikërisht në një fasoneri...

Vatër e nxehtë infeksioni në Krujë, konfirmohen dhe 8 raste të...

Kruja prej ditësh tashmë është kthye rnë një vatër të nxehtë të shfaqjes së rasteve të rejat të infektuarve me Covid 19, ku si...

DETAJE/Pasi ‘shpërtheu’ vatra me infeksione, policia ndëshkon dy fasoneri në Krujë

Strukturat e Policisë në Durrës vazhdojnë monitorimet për zbatimin e masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Mësohet se janë ndëshkuar me masë administrative 2...

Një tjetër rast me COVID-19 në një fasoneri në Krujë, punonte...

Një punonjës tjetër në një fasoneri ka rezultuar pozitiv me COVID-19. I infektuari ka punuar në një ambient pune me 300 punëtorë. Pronari i fasonerisë...

Fasoneritë kthejnë në vatra Krujën dhe Laçin, 9 të infektuar brenda...

Problematike mbetet situata në fasoneritë kryesisht në Laç, ku brenda 24 orëve jane shtuar rastet. Vetëm gjatë ditës së sotme janë konfirmuar 5 raste të...

Vatër e re me COVID-19 në Kamëz, rezultojnë pozitive dy punonjëse...

Pas fasonerisë në Krujë, ku rezultuan pozitive me koronavirus disa punonjës, një tjetër biznes fason është identifikuar si vatër infeksioni. BalkanWeb shkruan se kanë rezultuar pozitivë...

Vatrat e reja me koronavirus në Krujë u zbuluan nga denoncimi...

Konfirmohen edhe katër raste me koronavirus në Krujë. Mësohet se tre prej të infektuarve janë punonjëse të një fasonerie ndërsa një tjetër i infektuar...

Basha: Rama jeton në luks, shqiptarët nuk paguajnë dot biletën e...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka bërë thirrje për të marrë pjesë në protestën e 16 marsit. Gjatë një takimi me një biznes fason,...

Punonjëset e një biznesi fason dalin në protestë në Shkodër

Rreth 300 gra të cilat punojnë në biznesin fason në Shkodër kanë dalë sot në protestë, ku denoncojnë kushtet e vështira të punës së...

DYSHIMET/ Durrës, helmimi i 13 punonjëse të një fasonerie, ja shkaku

Në Shkozet të Durrësit, 13 punonjëse të një fasonerie kanë përfunduar në urgjencë. Njëra pas tjetrës gratë janë ndjerë keq duke kaluar në gjendje...