Paga e luftës, shpërthen një protestë tjetër në Kuçovë

Ndaje

Punonjësit e një ndërmarrjeje fasonerie në Kuçovë kanë protestuar mëngjesin e sotëm  përpara Drejtorisë Rajonale të Tatim Taksave në Berat për pagën e luftës.

Një përfaqësi prej 30 punonjësish i është drejtuar këtij institucioni për të kërkuar arsyen përse ata nuk kanë  marrë asnjë pagë lufte, edhe pse i kanë kryer të gjitha proceduarat e kërkuara sipas ligjit.

Kujtojme se protestat keto jave kane qene te shumta, nisur nga disa fasoneri te ndryshme ne qytete, por deri tek Albpetrol me kerkesen e punonjesve per te mos u shkurtuar nga puna dhe me pakenaqesine ndaj pagesave.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje