Një tjetër rast me COVID-19 në një fasoneri në Krujë, punonte me 300 të tjerë

Ndaje
Foto Ilustruese

Një punonjës tjetër në një fasoneri ka rezultuar pozitiv me COVID-19. I infektuari ka punuar në një ambient pune me 300 punëtorë.

Pronari i fasonerisë informoi se i sëmuri kishte punuar deri në datën 8 prill. Fasoneria me 300 punëtorë ka qenë funksionale deri më datën 8 prill e më pas u mbyll.

Ndërkohë, pak ditë më parë u konfirmuan pozitiv me koronavirus edhe tre punonjëse në një tjetër fasoneri po në Krujë, ndërsa i infektuar ishte edhe djali i njërës prej tyre.

vijon…

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje