Grabitet kompania në Tiranë: 3 hajdutët futen nga tubi i ajrimit, plani nga ish-punonjësi

Ndaje

Tre persona të maskuar kanë vjedhur lëkure për tapiceri makine në një kompani në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur 3 ditë më parë ne Fushe-Mëzezë.

Mësohet se ne pranga të policisë kanë rënë: Ajet Sela, Arjan Murati dhe Vebi Shahu.

Plani për të kryer grabitjen është bërë në shtëpinë e Vebi Shahut, i cili është ish-punonjës i kësaj kompanie, shkruan abcnews.al.

Burime bëjnë me dije se 3 grabitësit kanë hyrë në kompani nëpërmjet tubit të ajrimit. Pasi kanë bëre grabitjen ata janë konstatuar nga një patrullë policie në rruge që u kanë bërë thirrje të ndalojë.

Ndërkaq, autorët nuk i janë bindur urdhrit të policisë dhe kanë tentuar të largohen me vrap. Uniformat blu janë vënë në ndjekje të tyre dhe i kanë ndaluar nëpër rrugica. Gjatë arrestimit 3 autorëve u janë gjetur në trup leva dhe lekura që kishin grabitur.

vijon..

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje