Tag: biznesi

Shehaj: Mungesa e një pakete nga qeveria për shpëtimin e biznesit,...

Partia Demokratike nenvizon sot faktin se biznesi, sipas tyre, eshte ne gjendje te veshtire. Per kete, ish-deputeti Agron  Shehaj i referohet paketave per rimekembjen e...

Ndalesa e Bashës në Shëngjin: Gjysmë-paketat s’dhanë efekt gjatë pandemisë, thirrja...

Ndalesa e radhës per Lulzim Bashën ishte ne Shengjin, ne bizneset prane bregdetit. Basha konstaton se turizmi në Shëngjin më gjendje shumë të vështirë. Operatorët...

Basha takim me qytetarët tek Unaza e Re: RAMAVIRUSI i çoi...

Banorë dhe sipërmarrës të vegjël në zonën e Unazës së Re me të cilët bisedoi Lulzim Basha sot, i treguan se e kanë të...

FOTO/Basha prezanton planin e tij për biznesin e vogël: Do t’iu...

Kryedemokrati Basha tregon se në çdo takim dhe bashkëbisedim në qytete dhe zona rurale mbizotëron një gjendje e rëndë, vështirësi që sa vijnë e...

“Bizneset në rrugën e Saraçëve janë lënë në harresë”, Tabaku në...

Jorida Tabaku konstaton se ne cilin do cep të Tiranës të pyesësh apo takosh biznese do të tregojnë të gjithë një listë të gjatë...

VIDEO/Rama pergjon bizneset që viziton Basha

Teksa kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi një sërë takimesh me disa biznese në Vlorë, vjen një reagim nga kryeministri Edi Rama. Rama vazhdon...

“Jemi në prag falimentimi”, Bizneset në Vlorë i ankohen Bashës: Ja...

Kryetari i opozitës Lulzim Basha u takua me dhjetëra biznese në Vlorë, të cilët shohin se e kanë falimentimin në prag. Dyqanet bosh, hotelet...

KRIZA/Basha siguron: Biznesi i vogël do të paguajë vetëm 0.5% të...

Në Laprakë, bizneset e vogla janë prekur nga një kriza e rëndë, e shkaktuar gjatë pandemisë nga ndihma e pamjaftueshme financiare e qeverisë. Gjatë takimeve...

FOTO/Basha shpreson te qytetarët: E kanë kuptuar se fundi i kësaj...

Ne nje postim te dyte, Kreu i PD, Lulzim Basha tregon se situata kudo per biznesin vijon te jete e njejte. Basha shkruan se...

Zbulohet skandali dhe mashtrimi i Kylie Jenner, Forbes: Nuk është miliardere

Kylie Jenner nuk është miliadere. Skandalet me familjen Kardashian nuk kane te sosur. Forbes ka shkruar sot se “prodhuesja e në linje makeupi”, Kylie (22vjeç)...