Shehaj: Mungesa e një pakete nga qeveria për shpëtimin e biznesit, kriminale

Partia Demokratike nenvizon sot faktin se biznesi, sipas tyre, eshte ne gjendje te veshtire.

Per kete, ish-deputeti Agron  Shehaj i referohet paketave per rimekembjen e tyre.

Qeveria nuk ka asnjë fond apo paketë për rimëkëmbjen e biznesit. Një paketë e ndërhyrjes dhe financimeve në ekonomi është prioritet kombëtar. Mosveprimi është kriminal, i paprecedentë në botë. Bizneset po falimentojnë çdo cast. Nëse rënia nuk ndalet, pasojat për ekonominë dhe mirëqenien e shqiptarëve do të jenë dramatike e do të ndihen për shumë vite’,-shkruan Shehaj.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje