Kontaktet me pacienten me COVID 19, infektohet mjekja kardiologe në Korçë

0Shares
0

Korça ka shënuar sot rastin e 12 me koronavirus. Burime për ABC News kanë njoftuar se ajo është një mjeke kardiologe nga ky qytet.

Siç raporton gazetari i ABC News mësohet se ajo është një kardiologe, që i ka shërbyer një prej të infektuarve të parë, zonjës nga Liboniku i Korçës.

Kujtojmë këtu që kjo e fundit së bashku me bashkëshortin e saj u infektua nga mbesa që u kthye nga Italia. Për momentin gjendja shëndetësore e mjekes 52 është e qëndrueshme.  Ajo së bashku me familjarët e saj janë vetëkarantinuar në banesë.

Dyshohet se mjekja ka patur kontakte të shumta me persona të tjerë gjatë kësaj kohe.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje