Tag: preket

Infektohet me koronavirus Shefja e Epidemiologjisë, Silva Bino

Infektohet me koronavirus, shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino. Lajmi konfirmohet për ‘BalkanWeb’ nga burime pranë Ministrisë së Shëndetësisë. Mësohet se Bino është shtruar...

Pak ditë para hapjes së shkollave, infektohet mësuesja dhe sanitarja në...

Në prag të fillimit të vitit të ri shkollor, Covid-19 infekton nje mesuese dhe një sanitare në Fier. Sipas Inspektoriatit të Shëndetit Publik pas testit...

Rama shpreson mos të jetë infektuar nga Veliaj: E kam mbajtur...

Kryeministri Edi Rama nga qyteti i Lezhës ka folur për infektimin nga COVID-19, të kryebashkiakut Erion Veliaj. Sebashku me drejtoreshën e AZHBR, Frida Krifca, në...

Gazetari i njohur kosovar rezulton pozitiv për koronavirusin, tregon simptomat e...

Koronavirusi ka prekur dhe plot personazhe te njohur televizive, jashte por dhe brenda vendit tone. Nderkaq, gazetari i njohur kosovar Berat Buzhala ka rezultuar...

“Vatra infeksioni në spitale dhe qendra shëndetësore”, Ish-deputeti: A do zbatohet...

Pas QSUT, janë 2 mjekë që rezultojnë të prekur me Covid në Qendrën Shëndetësore nr.9, të infektuar nga pacientët. Ministria beri me dije vetem...

Infektohet me koronavirus mjeku i njohur në Tiranë, preket dhe familja...

Mjaft prej mjekeve dhe infermiereve ne vendin tone janë infektuar nga koronavirusi duke ia dërguar sëmundjen në shtëpi edhe të afërmve të tyre. Kjo...

Infektohet nga Covid-19 mësuesja në Fier, i gjithë pallati pritet të...

Qyteti i Fierit ka regjistruar 1 rast të ri me Covid-19. Mësohet se është infektuar një mësuese, e cila banon në një pallat me 2...

Tigri del pozitiv me koronavirus në kopshtin zoologjik në Nju Jork,...

Nadia, një tigër në kopshtin zoologjik Bronx në New York, është bërë e para e këtij lloji që testoi pozitivisht për koronavirusin. Mostrat nga Nadia...

Personi i nëntë me koronavirus në Elbasan është një kasap

Instituti i Shëndetit Publik bëri me dije sot për një rast të ri me koronavirus në Elbasan duke e çuar në 9 numrin total...

Këngëtarja me famë botërore infektohet nga Covid-19, bën dhe gjestin e...

Këngëtarja e njohur Pink rezultoi pozitiv me COVID-19. Në një status në rrjetet sociale, Pink ka treguar se si dy javë më parë pati...