Tag: infermierja

Infermierja e burgut të Fierit pozitive me COVID-19, e mori infeksionin...

Rasti më i fundit pozitiv me Covid-19 nga qyteti i Fierit është një punonjëse e burgut, infermiere. Gruaja medohet se është ínfektuar në Tiranë...

Infermierja e re italiane me Covid: Të mallkuar ata që nuk...

Infermierja Giulia Medea Oriani, 30 vjeçe, jeton dhe punon në zonën e Milanos dhe ka qenë pozitive me koronavirus për 21 ditë. Pastaj, për...

Shpërthejnë rastet me COVID-19, të infektuar 15 mjekë dhe infermierë

Ka raportime se 15 persona që janë personel mjekësor kanë rezultuar mbartës të Covid 19 në 24 orët e fundit. Dyshimet janë se ata janë...

FOTO/Në spital vetëm me të brendshme, infermierja merr masë disiplinore

Një infermiere në një repart te spitalit ne Rusi ka marre mase disiplinore pasi kishte veshur 'të brendshme femrash' poshte veshjes se saj mbrojtese...

Plagë të rënda në kraharor dhe duar, 36-vjeçari plagos infermieren në...

Një infermiere është plagosur të martën (21 prill) nga një 36-vjeçar në Lushnje. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:15 në fshatin Arrëz, ndërsa policia...

Kontaktet me pacienten me COVID 19, infektohet mjekja kardiologe në Korçë

Korça ka shënuar sot rastin e 12 me koronavirus. Burime për ABC News kanë njoftuar se ajo është një mjeke kardiologe nga ky qytet. Siç...

LAJM I FUNDIT/Zgjerohet harta, del e prekur me koronavirus një infermiere...

Lezha i shtohet hartës së të prekurve me COVID-19. Rasti pritet të bëhet publik nga Ministria e Shëndetësisë gjatë ditës së sotme. Bëhet fjalë për...

VIDEO/48 orë në shërbim intensiv, infermierja gjen supermarketin bosh dhe...

Situata me koronavirusin ka sjelle panik dhe pasiguri tek qytetaret, te cilet teksa i druhen izolimit te permasave ekstreme, nxitojne te zbrasin supermarketet. Një infermiere...

LAJM I FUNDIT/Infermierja në Këlcyrë dyshohet të jetë infektuar me koronavirus

Nga informacionet e fundit, dyshohet se nje infermiere nga  Këlcyra eshte e infektuar me koronavirus, pasi ka paraqitur simptoma te njejta. Infermierja E.C është paraqitur...

DETAJE/Si u zbulua ‘infermierja’ që ndihmonte Behar Bajrin, merrte rrogën fiktivisht...

Gjykata ditën e djeshme vendosi masat e reja të sigurisë për disa te arrestuar nga grupi kriminal “Bajri”. Nga policia, thuhej se ne pranga ra...