“Të prekur rëndë nga koronavirusi”, Pamjet nga Fieri: Banorët romë kërkojnë ndihma, janë pa ushqime

0Shares
0

Njerezit me te braktisur dhe te lene ne harrese, jane padyshim romet, te cilet kane disa dite qe te ndodhur ne kete situate kerkojne ndihmen e shtetit per nevoja minimale.

Luan Baçi ka siguruar nje video ku anetaret e nje grupi ben thirrje dhe apel per t’i ndihmuar.

Ish-deputeti shprehet se situata e rende kerkon edhe ndihme, solidaritet, bashkepunim, ushqime, ilaçe, keshilla, ne radhe te pare, per pensionistet, per te papunet, per familjet, ne nevoje, per biznesin e vogel, per, biznesin e madh, per te rinjte, per, çdo qytetar te Fierit dhe gjithe vendit.

Pershendetje Armando !Ku je Armando ?Pyesin banoret Rome, kerkojne ndihme, jane te braktisur, pa ndihma, pa perkrahje, pa ushqime, pa ilaçe.Per vota i vute ne rresht, me genjeshtra dhe me presionin e nderprerjes se ndihmes ekonomike .Ku je Armando ?Pyesin qytetaret e Fierit, NJ. V te Dermenasit, te prekur rende nga koronavirusi, te Levanit, te Topojes, te Libofshes, te Mbrostarit, te Portezes, te FrakullesKu je Armando, ? Foli kryeministrit te dale nga bunkeri, situata, nuk kerkon vetem, masa ndeshkuese, gjoba, denime, izolime dhe arrestime.Situata e rende, kerkon, edhe ndihme, solidaritet, bashkepunim, ushqime, ilaçe, keshilla, ne radhe te pare, per pensionistet, per te papunet, per familjet, ne nevoje, per biznesin e vogel, per, biznesin e madh, per te rinjte, per, çdo qytetar te Fierit dhe gjithe vendit.Keni çdo lloj pushteti, kontrolloni çdo gje, komandoni çdo institucion dhe mendoni vetem per vete dhe militantet tuaj te rilindjes, çdo gje e keni vene ne dispozicionin tuaj dhe te njerzeve tuaj.Qytetaret e thjeshte, njerzit e ndershem, ndihen te braktisur.Pershendetje Armando, ku je ?

Publiée par Luan Baci sur Mercredi 18 mars 2020

POSTIMI I ISH-DEPUTETIT

Ku je Armando ?Pyesin banoret Rome, kerkojne ndihme, jane te braktisur, pa ndihma, pa perkrahje, pa ushqime, pa ilaçe.

Per vota i vute ne rresht, me genjeshtra dhe me presionin e nderprerjes se ndihmes ekonomike .

Ku je Armando ?Pyesin qytetaret e Fierit, NJ. V te Dermenasit, te prekur rende nga koronavirusi, te Levanit, te Topojes, te Libofshes, te Mbrostarit, te Portezes, te Frakulles

Ku je Armando, ?Foli kryeministrit te dale nga bunkeri, situata, nuk kerkon vetem, masa ndeshkuese, gjoba, denime, izolime dhe arrestime.

Situata e rende, kerkon, edhe ndihme, solidaritet, bashkepunim, ushqime, ilaçe, keshilla, ne radhe te pare, per pensionistet, per te papunet, per familjet, ne nevoje, per biznesin e vogel, per, biznesin e madh, per te rinjte, per, çdo qytetar te Fierit dhe gjithe vendit.
Keni çdo lloj pushteti, kontrolloni çdo gje, komandoni çdo institucion dhe mendoni vetem per vete dhe militantet tuaj te rilindjes, çdo gje e keni vene ne dispozicionin tuaj dhe te njerzeve tuaj. Qytetaret e thjeshte, njerzit e ndershem, ndihen te braktisur.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje