Tag: banoret

Tërmeti i nxori banesën jashtë përdorimit, denoncimi nga Shijaku: As njëqind...

Shefi i kabinetit të kryetarit të Partisë Demokratike, Dorjan Teliti ishte në Shijak ku u njoh me problemin e Shpëtim Dollakut, kryefamiljari i familjes...

“Kryetarja e Bashkisë nuk di çfarë të bëjë”, 9 muaj pas...

Kryetari i degës së PD, Durrës, Ferdinand Xhaferraj, ishte në banesën e rrënuar të Vera Përgega e cilia thotë se askush nuk i ka...

Zjarr i madh në Tiranë, banorët prej orësh në rrezik

Një zjarr i madh ka rënë në periferi të qytetit të Tiranës Zona e Kombinatit dhe kodrat përreth tije janë mbuluar nga flaket dhe...

“Punojmë për mbijetesë”, bizneset në Tiranë ankohen, Basha: Do keni më...

Në njësinë numër 4 në Tiranë, gjendja e bizneseve të vogla është përkeqësuar me shpejtësi pas pandemisë. Tregtarët i treguan kreut të opozitës Lulzim...

“Kemi falimentuar”, Fermerët e Divjakës i ankohen Bashës, kreu i PD:...

Kryetari i PD, Lulzim Basha, u takua në Divjakë dhe Karbunarë me fermerët e zonës, të cilët treguan të revoltuar për braktisjen e plotë...

“Të prekur rëndë nga koronavirusi”, Pamjet nga Fieri: Banorët romë kërkojnë...

Njerezit me te braktisur dhe te lene ne harrese, jane padyshim romet, te cilet kane disa dite qe te ndodhur ne kete situate kerkojne...

ARRSH e vendosur: Nis punimet në Unazën e Re, ku do...

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se së shpejti do të nisin punimet në Unazën e Re pikërisht aty banorët po protestojnë prej dy vjetësh...

IKMT njoftoi shembjen e banesave, ish-deputeti me banorët rikthehen në protestë

Janë rikthyer sërish protestat në Astir kundër projektit të Unazës së Re. Ishte njoftimi i  IKMT se kete te hene do te shembeshin disa...

DENONCIMI/Pas presionit për të lënë hotelet, banorëve të Thumanës nuk u...

Një denoncim i bere publik në faqen e ish-kryeministrit Berisha, rikthehem serish në vëmendje banorët e Thumanës pas goditjes se madhe që morën nga...

PD me banorët e Thumanës në prag të grevës së urisë/Bardhi:...

Ata kanë paralajmëruar nisjen e një greve urie për të kundërshtuar nxjerrjen jashtë strehimit pa u siguruar më parë kushtet minimale. Sipas një vendimi...