Tag: rome

“Të prekur rëndë nga koronavirusi”, Pamjet nga Fieri: Banorët romë kërkojnë...

Njerezit me te braktisur dhe te lene ne harrese, jane padyshim romet, te cilet kane disa dite qe te ndodhur ne kete situate kerkojne...

Informacione të rëndësishme për koronavirusin nga spitali në Romë, si mund...

Informacioni i mëposhtëm është përgatitur dhe shpërndarë nga spitali ‘Gemelli’ në Romë, i cili është kthyer prej kohësh në një qendër kryesore të kurimit...

VIDEO/Dua Lipa, Ermal Meta e shumë të tjerë në skenë, momente...

Mbrëmjen e djeshme, këngëtarët dhe artistët shqiptarë më me zë dhe më të famshëm në botë, perfomuan në një koncert madhështor në Romë. Në 550...

FOTO/Të famshmit shqiptarë nëpër botë mblidhen në Romë për një arsye...

Në 550 vjetorin e vdekjes së heroit kombëtar Skënderbeu artistët më me emër dhe më të dëgjuar do të mblidhen së bashku për të...

Banorët ngrihen në protesta masive, të pakënaqur me Bashkinë e kryeqytetit

Mijëra njerëz kanë vërshuar rrugëve të Romës për të protestuar  ndaj udhëheqjes së kryetares së Bashkisë. Demonstruesit u mblodhën jashtë sallës së bashkisë për të...

Çmenden të rinjtë në mes të Romës, lahen nudo në shatërvan

Plazh jashtë programit në shatërvanin e Altare della Patria, në Romë. Të dielën pasdite, një grup djemsh për të shmangur valën e nxehtësisë, u...

VIDEO/Publikohen pamjet e vrasjes së 23-vjecarit shqiptar në Itali

Publikohen pamjet e vrasjes së shqiptarit në Bari të Italisë. 24 vjeçari u ekzekutua nga dy persona me motor. Viktorian Pikaku u vra me armë zjarri...

EMRAT/ Vdes shqiptari dhe italiani në Romë, ja shkaku

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Romë, Itali. Një shqiptar dhe një italian kanë humbur jetën pasi janë goditur nga një rrymë elektrike. Siç...

Komuniteti Rom objekt sulmi, 1 i vdekur dhe 4 të plagosur...

Një person është vrarë në një sulm në një kamp të Romëve në Ukrainën Perëndimore. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës (23 qershor). Sipas...

2 shqiptarë në Romë postonin drejt Londres kanabis me postë private

Dy shqiptarë u kapën sot nga policia e Romës pasi u gjetën duke transportuar drogë nga qyteti i tyre drejt Londrës. Sipas mediave italiane, shqiptarët...