Tag: rome

VIDEO/ Gjirokastër, zjarri shkrumbon barakat rome

Dy familje rome nuk do të kenë një strehë për natën e ndërrimit të viteve, pasi zjarri shkrumboi edhe kasollet ku kalonin. Në vendin...

Vendin ku prostituojnë vajzat shqiptare në Romë e zbulon media italiane

Prostitucioni vijon të mbetet të mbetet një problem për kryeqytetin italian Romë, ku vajza e gra nga shtete të ndryshme shesin trupin e tyre...

Romë, policia arreston dy shqiptarë, ju gjenden drogë e armë

Policia e Romës ka arrestuar dy shtetas shqiptarë, pasi janë kapur me armë, drogë dhe dokumente false. Arrestimi është bërë në periferi të kryeqytetit...

DENONCIMI/ Polici i Velipojës i dënuar për trafik droge në Romë,...

Lidhur me operacionin e policisë në Velipojë, ku u sekuestruan 1 ton drogë ka reaguar edhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili...

VIDEO/ Romë, policia zbulon 32 kg kokainë dhe arreston 2 shqiptarë...

Një operacion i agjentëve të Ndërhyrjes së Shpejtë në Romë, pasditen e së martës në zonën e Ponte di Nona, ka çuar në arrestimin...

Vëllai masakron motrën, e bën copa-copa me thikë dhe e hedh...

Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin e Romës, ku bëhet e ditur se një 62-vjeçar dyshohet se ka kryer një krim makabër duke...