VIDEO/Dua Lipa, Ermal Meta e shumë të tjerë në skenë, momente nga koncerti madhështor në Romë

Ndaje

Mbrëmjen e djeshme, këngëtarët dhe artistët shqiptarë më me zë dhe më të famshëm në botë, perfomuan në një koncert madhështor në Romë.

Në 550 vjetorin e vdekjes së heroit kombëtar Skënderbeu artistët më me emër dhe më të dëgjuar u mblodhën së bashku për të nderuar figurën e heroit tonë.

Ashtu si dhe ne me herët kemi njoftuar se ata që do të performinin ishin: Dua Lipa,  Ermal Meta, Inva Mula, Olen Çezari, Ramë Lahaj, Genc Tukiçi, Eno Peçi, Elhaida Dani, Lorik Cana dhe Erza Muqolli.

Por gazetari Drini Zeqo, i pranishëm në koncert për të raportuar,  na ka treguar disa momente nga koncerti mbrëmjen e djeshme, përmes disa videove në InstaStory, ku shihet të perfmojë Dua Lipa dhe në një video tjetër dhe gjithë trupa me këngën ”Eja Eja lule borë..”(K.Balliu/Droni.al)

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje