VIDEO/Rama i paduruar: “KÇK” nis punën të hënën, dalin pamjet me maska dhe kapuçë

Ndaje

Edhe pse pa e ditur dhe bere transparente sesa e ka prezantuar dhe para nderkombetareve paketen ‘ANTI-KCK’, Kryeministri Edi Rama e ka me ngut fillimin nga puna pas miratimit te kesaj pakete.

Së fundmi, ai ne rrjetet sociale, ka publikuar disa prej asaj qe pritet te ndodhe me angazhimin e forcave per te kapur te denuarit të akuzuar për krim të organizuar.

“OFL (Operacioni Forca e Ligjit) është Njësia Speciale që pas 6 muajsh trainimesh të specializuara dhe stërvitjeje me ngarkesë të lartë fizike, del në terren ditën e hënë për të zbatuar në bashkëpunim me SPAK-un, Ligjin Special të sapomiratuar për masat pasurore ndaj personave të dënuar ose akuzuar për krim të organizuar”, shkruan Rama në Facebook.

OFL (Operacioni Forca e Ligjit) është Njësia Speciale që pas 6 muajsh trainimesh të specializuara dhe stërvitjeje me ngarkesë të lartë fizike, del në terren ditën e hënë për të zbatuar në bashkëpunim me SPAK-un, Ligjin Special të sapomiratuar për masat pasurore ndaj personave të dënuar ose akuzuar për krim të organizuar👊

Publiée par Edi Rama sur Samedi 1 février 2020

Pak me heret, ne nje shkrim te gjate, BE dhe SHBA deklaruan se nuk e kane njohur ende paketen qe kryeministri Rama po e trumpeton kaq shumë.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje