Tag: kck

EMRI/Ekzekutohet ish-anëtari i UÇK dhe i digjet trupi brenda në makinën...

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Qerim Kelmendi, u gjet i djegur në veturën e tij në fshatin Zahaq të Komunës së Pejës, gjatë...

“Do shkoj vetë në Venecia”, Meta: I kërkoj ndjesë komisionit, u...

Presidenti i vendit Ilir Meta në një konferencë të jashtëzakonshme, evidentoi shkeljet e kryera gjatë ushtrimit të detyrës nga kreu i KED, Ardian Dvorani. Meta...

VIDEO/Rama i paduruar: “KÇK” nis punën të hënën, dalin pamjet me...

Edhe pse pa e ditur dhe bere transparente sesa e ka prezantuar dhe para nderkombetareve paketen 'ANTI-KCK', Kryeministri Edi Rama e ka me ngut...

SHBA dhe BE nuk kanë parë ende paketën “Anti KÇK”, Ish-deputeti:...

Pasi Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara te Amerikes deklaruan se nuk janë njohur ende me paketen e ashtuquajtur "KCK'', vjen dhe reagimi i...

E miratuan me nxitim, SHBA dhe BE: Nuk e Kemi Parë...

Në Shqipëri qeveria miratoi sot një paketë të re ligjore, përmes një akti normativ, që sipas zyrtarëve, synon forcimin e luftës kundër krimit të...

“Krahasohet me policinë e Ismail Qemalit”, Ish-deputeti i kthehet Ramës: Policia...

Pas krenarisë dhe deklaratave të kryeministrit Rama lidhur me ligjet qe pretendon të miratojë per krimin, ka reaguar ish-deputeti i PD, Enkeled Alibeaj. Për Alibeajn,...

Paketa anti-KÇK/ Reagon PD: Ligji “Rama” minon SPAK, i merr kompetencat

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas daljes se kryeministrit, i cili prezantoi vetë paketen anti- KÇK. Në një dalje për mediat,...

Paketa anti-KÇK/Paloka ironizon Ramën: Po i shpjegonte Rrajas në sallë se...

Kryeministri Edi Rama e ka kthyer në praktikë të perseritur daljen para kamerave si një "showman" duke bere monologje të gjatë dhe me një...

DETAJE/Paketa Anti-KÇK: Krijon një polici dhe hetuesi personale të kryeministrit

Teksa prezantonte vetë ai, gjithë platformën me te cilen mendon se do të luftojë krimin e organizuar, ne kemi zbuluar se çfarë përmban ky...