VIDEO/Momenti i sulmit ndaj bazës amerikane në Irak

Ndaje

Irani ka sulmuar dy baza amerikane në Iran, por më e goditura është baza Ain al-Assa në al-Anbar në Irakun Perëndimor, e cila është goditur me 13 raketa tokë-tokë.

Pas këtij sulmi një video është publikuar një video e xhiruar nga disa ushtarë irakianë.

Si akt hakmarrës kundër vrasjes së gjeneralit me influencë të Iranit, Khasem Soleimani në Irak nga drone amerikane, Irani ka vënë në shënjestër trupat amerikane në Irak.

Me raketa janë sulmuar dy nga bazat amerikane që përdorin amerikanët në Irak, por ende nuk ka nje deklarate nga SHBA lidhur me pasojat e sulmit. Pas sulmit ka reaguar presidenti Trump, i cili shkruan në Twitter se “çdo gjë është në rregull”.

Ende nuk është e qartë a kemi të bëjmë me sulme të ndara apo të koordinuara të Iranit.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje