Tag: irani

Ekspertët për DW: Shqipëria e kërcënuar nga sulme kibernetike nga Irani

Shqipëria dëboi në mesin e javës së kaluar (15.01.2020) dy diplomatë iranianë, të identifikuar nga autoritetet si Mohammad Ali Arz Peimanemati and Seyed Ahmad Hosseini Alast....

2 sulmet hakmarrëse të Iranit, zbulohet numri i saktë i...

Edhe pse Presidenti Donald Trump konfirmoi me siguri që nuk kishte te vrare nga sulmi i Iranit në bazat amerikane, fatkeqesisht ka disa te...

Dëbohen nga Shqipëria dy diplomatët iranianë

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka vendosur sot, që përfaqësuesit diplomatikë të Ambasadës së Republikës Islamike të Iranit në Shqipëri, z. Mohammad...

Nisin arrestimet në Iran për rrëzimin e avionit ukrainas, detajet e...

Në Iran kanë nisur arrestimet për rrëzimin e avionit ukrainas që i mori jetën 176 personave. Gjyqësori në Teheran ka njoftuar për arrestimet, por...

DETAJE/Trupat amerikanë e dinin për sulmin e dytë të Iranit, shpëtuan...

Trupat amerikane e dinin se do të bëhej një sulm mbi bazën e tyre – ata thjesht nuk e dinin se cila do të...

176 viktima nga rrëzimi/Irani më në fund e pranon: Kemi goditur...

Irani qëlloi pa dashje aeroplanin ukrainas që u rrëzua pranë Teheranit këtë javë, duke vrarë 176 njerëz, raportuan media shtetërore e vendit. Stafi i përgjithshëm...

Shtëpia e Bardhë publikon fotot, ky ishte reagimi i Trump kur...

Shtëpia e Bardhë ka publikuar se fundmi disa foto nga takimi i Presidentit Trump me ekipin e tij të Sigurisë Kombëtare, pasi Irani sulmoi...

‘Një vend djallëzor në mes të Evropës’, Rama flet nga Vjena...

Kryeministri Rama gjatë fjalës së mbajtur të tij si drejtues i OSBE, ka reaguar dhe për deklaratën e diktatorit iranian Ali Khamenei, i cili...

Trump i përgjigjet Iranit pas sulmit ndaj bazave ushtarake: Do vendosim...

Presidenti i SHBA, Donald Trump, mbajti një konferencë për shtyp para amerikanëve, pas sulmit me raketa të Iranit ndaj dy bazave amerikane në Irak. Kreu...

Kërcënime të forta nga Irani pas sulmit, Presidenti Rouhani: Ne do...

I ashpër ka qenë udhëheqësi Suprem i Iranit Ayatollah Ali Khamenei, teksa ka reaguar pas sulmeve me raketa balistike ndaj dy bazave ajrore amerikane...