Ish-ministri e shpjegon thjeshtë mashtrimin ndaj shqiptarëve: S’ka teori që e justifikon këtë budallëk, të kam dhjerë mu në të

Ish-ministri Ylli Manjani ka bere një paralelizëm të thjeshtë për t’i treguar shqiptareve sesi mashtrohen sy për sy.

Duke u ndalur tek nje statistikë e thjeshtë, ai i referohet Gjermanisë e cila i ka ulur pritshmëritë e rritjes së saj ekonomike nga 0.8% në 0.5%.

“Pra një vend që vetëm prodhon dhe eksporton produkte në çdo cep të globit ka rritje ekonomike 0.5%”-shkruan Manjani.

Por, Manjani thote se për Shqiperine ndodh e pazakonta. Shqipëria sipas tij, që nuk prodhon as ushqim për vete raporton 2.8% rritje ekonomike.

Nuk e di, s’jam specialist i këtyre gjerave, por në pastë teori që e justifikon këtë budallëk, të kam dhjerë mu në të! Ky quhet mashtrim i pastër fare! Kësaj i thonë të ushqesh njerëzit me lugë bosh, pasi ua ke mallosur trutë me drugë e mashtrime”,-shkruan Manjani.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje