Tag: koment

“Sot po përballemi me rilindjen e regjimit”, Ish-deputeti për 20 Shkurtin:...

Për Genc Pollon, data e sotme tregon se ende vendi  ynë eshtë ende ne beteje për demokracinë, e cila si akt supozohej te ishte...

“Rama dhe Kurti të ndarë”, Berisha komenton deklaratat: Provokacion i rëndë,...

Sali Berisha ka komentuar ndarjen e Albin Kurtit dhe Edi Ramës në konferencën e sotme për shtyp sa i përket Minishengenit. Ram iu përgjigj Kurtit...

“Përshëndes qëndrimin e KiE-s”, Bardhi i vendosur: Kriza zgjidhet vetëm me...

Nga selia blu, Gazmend Bardhi foli sërish për ndryshimin që shqiptarët kerkojne ne dite te tilla. Duke risjellë zgjedhjet e 30 Qershorit serish ne vemendje,...

“Dosja Bajri në Shkodër”/Berisha reagon ashpër: Mbështetja më e fuqishme që...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar se fundmi në rrjetet sociale, lidhur me vendimin e fundit të SPAK, per ta rikthyer dosjen e 'Bajrit' në...

Mustafa Nano-Alketa Vejsiut: Mos mendo se je heroinë, zbrit me këmbë...

Mustafa Nano monologun e tij në “Provokacija” ia ka kushtuar Alketa Vejsiut. Prezantuesja mori pjesë në festivalin e Sanremos, dhe ka qenë orët e...

Metodologjia e re/Tabaku komenton ndryshimet: BE nuk i mbylli derën Shqipërisë,...

Jorida Tabaku ka komentuar vendimin e fundit te BE, e cila ndryshoi dhe metodologjine e procesit te integrimit. Sipas saj, Europa nuk i ka mbyllur...

‘Qendrën e Shkodrës ku vlonte muzika e kultura, Rama e ktheu...

Vemendja rikthehet serish ne Shkoder, me dy ngjarje te renda te ndodhur brenda pak orëve, një shperthim tritoli dhe një plagosje te nje kalimtare. Ish-kryeministri...

“Kjo është shkenca jote?”, Fuga nuk kursen ironinë pas tërmeteve: Më...

Akademiku Artan Fuga, serish komenton situaten qe krijohet me termetet, duke ngritur alarmin se ne na mungojne analizat, sqarimet. Fuga ka ironizuar ndjeshem çdo...

Deklarata ngacmuese e Rudina Magjistarit për rolin e Ramës: Për një...

Jehonë e madhe eshte duke iu bërë filmit të ri të Ermal Mamaqit "I love Tropoja", një film i cili per disa dite me...

Gazetarja kineze flet shqip dhe tregon çfarë ka ndodhur deri tani...

Viktimat e coronavirusit në Kinë janë rritur në 25 ndërsa rastet e infeksionit janë 616. Një qytet në Kinë ku e ka origjinën edhe virusi...