Tag: koment

Ndryshimi i ligjit/Gjata shpjegon: Edi Rama do të nënshtrojë politiksht çdo...

Eksperti i Ceshtjeve Ligjore, Clirim Gjata ka komentuar vendimin e djeshem te Parlamentit, i cili rrëzoi Dekretin e Presidentit të Republikës për kthimin për...

“Një presidencë që shkel parimet e organizatës Shqipëri/OSBE 2020: kronikë e...

Nga Genc Pollo Javën e shkuar, një gazetë zvicerane përshkruante në detaje krizën e posteve drejtuese në Organizatën e Sigurimit e të Bashkëpunimit në Europë...

SHENIM/’Servirja e listave të hapura si ilaç çudibërës, ishte hipokrite. Opozitës...

Shënimi i javës. 19 korrik 2020 Genc Pollo, Ish ministër e deputet Në esenë e tij të njohur "Politika si zanat" të fill pas Luftës së...

“Në Kosovë duhen zgjedhje të reja, vetëm presidenti i ri i...

Nga Aleksander Biberaj HASHIM THACI DHE EDI RAMA DUHET TE JAPIN DOREHEQJE DHE TE GJYKOHEN PER TRADHETI KOMBETAR! QEVERIA HOTI E PROJEKTUAR NGA HASHIM THACI...

Zgjedhjet/Reagon Fuga: Universitetet bëhen aq të paligjshme sa dhe votimet e...

Akademiku Artan Fuga denon vendimin e ministres se Arsimit per te mbajtur zgjedhjet ne universitete pa pranine e studenteve. Ne nje reagim se fundmi ne...

Akademiku ironizon: Lidhni Turin! Fantazma e Maturës shfaqet edhe në projektligjin...

Akademiku Artan Fuga ka dhene disa kritika për gjuhën e përdorur në projektligjin e mazhorancës për përdorimin e gjuhës së minoriteteve aty ku përbëjnë...

“Gjyqi i Tahirit”/Ish-ministri bën shpjegimin: Drejtësia nuk i provoi lidhjet me...

Ish- ministri i drejtësisë, Ylli Manjani ka deklaruar lidhur me gjyqin e Saimir Tahirit, që nëse nuk provohet pasoja e veprimit apo mosveprimit të...

Arben Malaj: Eshtë Koha për dorëheqjen e Arben Ahmetaj!

Nga Prof. Dr. Arben Malaj Është koha për dorëheqjen. Kjo ishte përgjigjia dashamirëse që u ktheva sot disa kolegëve që më pyesnin lidhur me Ahmetaj....

KOMENT/”KQZ si komitet qendror i zgjedhjeve në PS, nuk ka reformë...

*Nga Aleksander Biberaj Sic po i ndiqni besoj zhvillimet politike ne vend, qeverisja ilegjitime e dale nga zgjedhjet e manipuluara te vitit 2017, po perpiqet...

“Rinia ka të drejtë të revoltohet”, Akademiku Fuga reagon: Hapini gojën...

Akademiku Artan Fuga ka reaguar se fundmi lidhur me protesten qe u mbajt sot para ministrise se Arsimit sa i takon provimeve te matures,...