“Diskriminim dhe tallje pas tërmetit”, Berisha-Ramës: Nuk i ndan dot njerëzit ca nga fshati ca nga qyteti

Ndaje

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar nje tallje me njerëzit fatkeqë, vendimin e qeverisë per t’iu dhënë fshatarëve 20 milionë lekë te vjetra pas tërmetit ne menyre që të rimëkëmbin dëmet kolosale ne shtepite e tyre.

Por, sipas Berishës, ky fond nuk u lejon atyre as të ngrejnë një ball të shtepive të tyre të rrënuara, ndërsa nuk kursen pershkrimet dhe sulmet ndaj kryeministrit të cilin e quan diskriminues dhe të pashpirt.

Postimi i Berishës

Nje oferte tallese dhe cinike e Edvin Mafise per fatkqinjte!Diskriminim racist antikushtetues i qytetareve shqiptar!

Miq, 2 milion lek per shtepite e rrenuara nga termeti ne fshat, qe per te mashtruar Edvin Mafia i lexon me te vjetra (20 milione) do te thote:
-ose je cinik i pashpirt qe urren fatkqinjte dhe tallesh e i diskriminon ata
-ose nuk jeton ne kete vend por diku ne nje hapesire iluzive, rrene dhe mashtrimi

Me dy milione qe ofron narkoqeveria jote fshatari nuk ngre dot nje balle te shtepise se rrenuar. Prandaj duke denuar kete akt cinik i them Edvin Mafise hiq dore nga diskriminimi cinik i qytetareve, nuk do mundesh kurre ti ndash ne fatkeqesi ata ne disa te fshatit e te tjere te qytetit, disa te nenes e te tjere te njerkes, kete nuk e pranon asnje shqiptar dhe per kete qendrim çnjerezor antikushtetues do te marresh ndeshkimin e merituar. sb

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje