Tag: fondi

FOTO/PD zbulon qeverinë: Sa para kanë kaluar në të vërtetë nga...

Partia Demokratike ka nxjerrë sot pagesat e bëra nga thesari i shtetit, ku shihet se qeveria ka shpërndarë vetëm 10.8 milionë euro nga paketa...

Shehaj tjetër mision për përballimin e situatës, merr nismën e madhe...

Ish-deputeti Agron Shehaj vijon te flase me vepra persa i perket perballimit te situates nga koronavirusi. Pas dhurimit te dy respiratoreve, ish-deputeti njofton se ka...

Konferenca e donatorëve, zbulohet shifra shtesë që KE i jep Shqipërisë

Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von der Leyen  deklaroi se Bashkimi Europian do të japë 100 milione euro nga buxheti i saj për projektin...

VENDIMI/Pas 8 vjetësh nga titulli i lartë, qeveria kujtohet t’i japë...

Prej 8 vitesh “Mjeshtër i Madh”, autori i qindra teksteve muzikore dhe jo vetëm, Jorgo Papingji deklaroi hapur se nuk e kishte marrë pensionin...

“Qeveria penalizoi personat me aftësi të kufizuar”, PD: Mospagimi i tyre...

Partia Demokratike ka risjellë dhe njehere ne vemendje fondet për shpërblimet për festat e fundvitit, ku kujtojmë se vetëm për pensionistët ishte nga 50...

VIDEO/Prova që Veliaj vë në dyshim autoritetin e Ramës, PD nxjerr...

Partia Demokratike ka kapur në veçanti një aspekt midis kryeministrit  Edi Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj, e cila mesa duket mund "te prishe" marrëdhënien...

Pas kontributit për drejtësinë, SHBA 920 mijë $ për burgjet ku...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë treguar se mbështesin reformën e burgjeve në Shqipëri. Në një njoftim të ambasadës amerikane thuhet se SHBA kanë investuar...

“Diskriminim dhe tallje pas tërmetit”, Berisha-Ramës: Nuk i ndan dot njerëzit...

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar nje tallje me njerëzit fatkeqë, vendimin e qeverisë per t'iu dhënë fshatarëve 20 milionë lekë te vjetra pas...

“Hera e parë që nuk ka asnjë qindarkë fondi buxhetor”, Berisha...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar së fundmi angazhimin e qeverisë për t'iu përgjigjur ekonomikisht situatës pas tërmetit. Sipas Berishës, pergjegjesi kryesor për post-situatën është kryeministri...

Rama ua “mbledh” kryebashkiakëve: Nuk ka blerje, kush është keq për...

Ashtu si më herët raportuam për ndryshimin e projektbuxhetit të vitit 2020, kryeministri Edi Rama e ka konfirmuar se do të ketë rishikimi të buxhetit....