Tag: termeti

Vdekjet e banoreve nga tërmeti, lirohet biznesmeni i arrestuar 3 ditë...

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën “detyrim paraqitje” për Artur Terziun, pronarin e lokalit “Barons” tek pallati në lagjen nr.6, ku vdiqën dy gra...

E FUNDIT/Lëkundje tërmeti në Tiranë

Lëkundje tërmeti në vend mëngjesin e kësaj të enjte. Faqja e regjistrimit të lëkundjeve, Earthquake raporton se në Shqipëri janë ndjerë lëkundje për të cilat...

Hidhet në erë me tritol një tjetër pallat në Durrës, detajet...

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të prishë sot me shpërthim të kontrolluar një tjetër pallat në Durrës. IKMT njofton se godina do të...

E “mbërthyer” nga koronavirusi, Italia goditet nga tërmet i fortë

Disa lëkundje tërmeti janë regjistruar në bregdetin perëndimor të Kalabrisë (Itali), pranë provincave të Cosenza dhe Catanzaro. Agjensia e lajmeve Ansa njofton se janë regjistruar...

E gjithë vëmendja tek koronavirusi, por Greqinë e godet një tërmet...

Një tërmet i fortë ka goditur Greqinë, në një moment kur e gjithë vëmendja është tek koronavirus. Tërmeti ishte me magnitudë 4.0 të shkallës...

Rama e tepron me bisedat me pullë të kuqe para fëmijëve:...

Kreu i qeverisë Edi Rama ka qenë sot në familjen Baruti, e cila perkohesisht eshte e vendosur ne Maminas ne nje shtepi me qera,...

Greg Rama flet për herë të parë publikisht, e vërteta e...

Greg Rama, djali i kreministrit ka zgjedhur në më fund që të flasë publikisht lidhur me çështjet e zemrës së tij, duke e pranuar...

FOTO/Zbardhen shifrat e sakta për tërmetin, sa është donacioni dhe huaja

Komisioni Europian ka dhënë informacion lidhur me ndarjen e angazhimit prej 1.15 miliardë euro, që Shqipëria përfitoi si mbështetje për rimëkëmbjen pas tërmetit. Sipas Komisionit,...

“Na kapën prej leckash” Bashkia Lezhë nxjerr jashtë shkollës romët e...

Ky zjarr është ndezur nga disa familje rome në Lezhë pasi u nxorën jashtë nga palestra e gjimnazit ku ishin strehuar nga Bashkia që...

Konferenca e donatorëve, zbulohet shifra shtesë që KE i jep Shqipërisë

Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von der Leyen  deklaroi se Bashkimi Europian do të japë 100 milione euro nga buxheti i saj për projektin...