Tag: termeti

Pas një viti jeton në çadër/Denoncimi i familjes Veseli në Kurbin:...

Vështirësia ekonomike dhe dëmtimet nga tërmeti janë kryefjala e shumë banorëve në Kurbin. Qëndrimi në çadër për 9 muaj është kthyer në një sfidë...

Tërmeti që lëkundi vendin gjatë natës, Ministria e Mbrojtjes jep detajet

Ministria e Mbrojtjes ka dhënë informacion zyrtar për tërmetin që u regjistrua gjatë natës në vend. Sipas Ministrisë së Mbrojtjes, tërmeti është pasuar nga 42...

“Kam 16 muaj që fle në pllaka”! PD me banorët e...

Partia Demokratike vijon takimet me banorët e prekur nga tërmetet e forta të vitit 2019. Ish-deputeti Ervin Salianji ka qenë së fundi te banorët...

Tërmeti i fortë shkund Greqinë, alarm për aktivizimin e një vullkani

Një termet i fortë ka tronditur Greqinë. Sipas mediave vendase, tèrmetí ishte me magnitudë 5.1 i shkallës rihter dhe u regjistruar ne orën 14:05. Lëkundjet...

VIDEO/ “Kush pyet o vlla”, banesa iu shemb nga tërmeti, familja...

Fillimi i sezonit të shirave dhe të ftohtit ka nxjerrë në pah situatën e vështirë që po kalojnë qindra familje, 10 muaj pas tërmetit...

VIDEO/ “Për Zotin, rob i gjallë, shteti, jo. Asnjë ndihmë!” Banori...

Fran dhe Bardhe Krosi nga fshati Bushnesh, një zonë që ndan Kurbinin me Krujën, janë një çift të moshuarish që në tërmetin e 26...

VIDEO/“Po jetoj si mos më keq”,Banorja prej 1 viti në shtëpinë...

Shumë familje në Njësinë numër 4 në Tiranë, të dëmtuar që në tërmetin e 21 shtatorit, janë lënë në harresë nga shteti. Valbona Rama,...

Tërmeti gjatë natës, Ministria e Mbrojtjes jep detajet: Lëkundjet me epiqendër…

Rreth orës 01:25 minuta në vendin tonë, janë ndjerë lëkundje tërmeti. Sipas njoftimit zyrtar nga Ministria, tërmeti me magnitudë 4.5 të shkallës rihter, ishte me...

PD në Bubq/ Familja Preni jeton në kontejner: Shteti pengoi fondacionet...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri, takoi disa banorë të Bubqit, të cilët i shfaqën shqetësimin për gjendjen e tyre pas tërmetit të 26...

“Mezi e kam marrë këtë shtëpi, dua të jetoj këtu”, Qytetarja...

Tërmeti i 26 nëntorit dëmtoi rëndë disa godina në zonën e Kombinatit. Disa prej tyre, ku përfshihet dhe pallati ku banon qytetarja Konstandina Konini,...