FOTO/Zjarre në Greqi, flakët rrezikojnë ishullin e njohur turistik

Ndaje

Zjarret janë rikthyer në Greqi dhe zona turistike janë në rrezik për t’u djegur. Një zjarr i fuqishëm ka rënë mbrëmjen e djeshme në Ishullin Lefkada dhe Qefolloni, ku sipërfaqe të mëdha pylli janë përfshirë nga flakët.

Mediat greke shkruajnë se rreth 12 zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë intesivisht për neutrallizimin e flakëve, nderkohe eshte kerkuar dhe nderhyrja nga ajri, permes helikopterve.

Zjarri ndodhi në fshatin Kalamitsi Lefkada, duke shënuar një alarm në Brigadën e Zjarrit.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje