“Punoj për Fugën tani, paguhem mirë”, bidesa që zbardh të vërtetën: Jam njëra nga profilet e rreme në rrjet…

Ndaje
Kryeministri Edi Rama, Drejtori i zyres se komunikimit ne Kryeministri, Endri Fuga dhe deputeti i PS, Eduard Shalsi, duke dale nga nje mbledhje te Asamblese Kombetare te Partise Socialiste, PS, e cila eshte mbledhur per zgjedhjet e reja ne parti dhe per rinovimin e strukturave dhe anetaresimeve te reja. /r/n/r/nPrime Minister Edi Rama, Director of communications in the Prime Minister's office, Endri Fuga and lawmaker, Eduard Shalsi, during a meeting of the National Assembly of the Socialist Party.

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka treguar një bisedë me një miken e tij, përmes së cilës na zbulon sesi kryeministri  Edi Rama paguan nga taksat tona njerëz me profile false që të komentojë pozitivisht për të dhe të shajnë opozitën në rrjetet sociale.

Mes të tjerash, ajo zbulon se për këtë punë paguhet shumë mirë.

Sot takova rastesisht nje miken time qe kisha ca kohe pa e pare dhe u ulem per nje kafe.
E pyeta ku ishte “zhdukur” sepse ne fakt ishte “zhdukur” dhe nga ekranet e tv ku e shihja ndonjehere.
U vu ne siklet po ma tha: “Punoj per Fugen tani”
Per Ramen ?! – e pyeta , realisht i habitur duke ditur cfare mendonte per te.
“Rroge me e mire, kisha nevoje”- mu pergjigj.
Duke e ditur qe dhe ku punonte me pare kishte patur rroge te mire, vetem e imagjinova (pa e pyetur) se sa me mire duhej te paguhej tani.
Mendova qe punonte ne stafin e ngushte te zyres se shtypit , apo me mire te propagandes, po jo.
Ishte njera nga dhjetra profilet fallco qe i bejne like Rames dhe na sulmojne ne ne rrjetet sociale.
“Qendren e kemi tek Pallati i Kongreseve”- me tregoi- Jemi shume, po paga eshte e mire- me perseriti per te justifikuar ate qe bente dhe shtoi duke qeshur:” Ty nuk te kam share asnjehere…”
Nderkohe qe shqiptaret varferohen cdo dite e me shume dhe familje te tera mezi sigurojne dhe buken e gojes, kryebanditi i vendit paguan nga buxheti, (pra nga taksat, nga parate qe na vjel ne te gjitheve) rroga te majme per ti bere atij lavde dhe per te sulmuar kundershtaret ne rrjetet sociale…”,-
shkruan Paloka.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje