Tag: zjarre

FOTO/Temperaturat në Europë janë minus, ndërsa Australia “digjet”, gërmadha dhe kangurë...

Që prej muajit shtator, zjarret pyjore në Victoria e New South Wales në Australi kanë marrë 18 jetë njerëzish e kanë shkatërruar më shumë...

VIDEO/Pamje të pazakonta nga Indonezia, qielli bëhet i kuq si gjaku,...

Zjarret në Indonezi krijojnë një smog të kuq me erë të keqe që mund të përfundojë duke mbuluar tërë rajonin e Azisë Juglindore. Një ekspert...

Delvinë/ Zjarre masive, digjen 8 banesa, rrezikohen 500 kokë bagëti

Një tjetër zjarr masiv ka përfshirë qindra hektarë kullotë dhe pemë frutore në zonën e Delvinës dhe të Finiqit. Nga informacionet paraprake konfirmohen 8 shtëpi...

Zjarr i madh përfshin dy banesat në Korçë, shkrumbohet njëra

Janë shtuar rastet gjatë sezonit të verës, ku banesat përfshihen nga flakët. Këtë herë, dy banesa janë përfshirë nga flakët në qytetin e Korçës,...

FOTO/Zjarre në Greqi, flakët rrezikojnë ishullin e njohur turistik

Zjarret janë rikthyer në Greqi dhe zona turistike janë në rrezik për t'u djegur. Një zjarr i fuqishëm ka rënë mbrëmjen e djeshme në...

Temperaturat e larta, IGJEUM: Rrezik nga zjarret, ja zonat më të...

Temperatura e larta që priten të ngrihen me kalimin e javës mund të përkthehen dhe në rrezik për zjarre. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit...

Zjarret në pyjet e Korçës, procedohen penalisht 7 persona

7 persona janë proceduar penalisht nga policia në Korçë si autorë të zjarrvënieve në pyje dhe kullota, si dhe  të ndotjes së ajrit. Sipas...

Vazhdojnë të digjen pyjet në vend, flakët përfshijnë zona të tëra...

Situata në vend vijon të mbetet e tensionuar dhe problematike prej zjarreve. Vatrat e zjarrit janë akoma aktive në zonën e Bulqizës. Mësohet se...

Policia gjen autorët e zjarreve, masë për kryeplakun dhe inxhinierin

Policia e Elbasanit ka proceduar penalisht autorin e zjarrvënies së qëllimshme në pyje dhe kullota. Sipas policisë, janë proceduar në gjendje të lirë, 64-vjeçari...

FOTO/Këngëtarja shqiptare me zemër të madhe, ndihmon familjet pas zjarrit në...

Zjarret në Kaliforni shënuan dëme të madhe sikurse morën dhe jetë njerëzish. Zona në të cilën shpërthyen zjarret masive, njihej si zona e të pasurëve...