E dëbojnë nga Italia drejt Francës, shqiptari ‘i çmendur’ tenton të kthehet pas me not

Ndaje

Mediat italiane shkruajnë për një shqiptar të “çmendur”.

Pasi u dëbua nga Italia drejt Francës për shkak se kishte kaluar kufirin ilegalisht, shqiptari tentoi rikthimin me not.

Sipas mediave fqinje shqiptari u dëbua nga zona e Ventimiglia sepse ishte i parregullt, por kur arriti në Menton, ai u hodh në det për t’u kthyer në Itali.

Kjo është ajo që ndodhi këtë mëngjes në pikën e kufirit në Ponte San Ludovico.

Shqiptari i shpëtoi policisë francezë dhe arriti me not deti në plazhin e Balzi Rossi, por këtu u mbyll edhe udhëtimi i tij, pasi u shoqërua sërish drejt Francës

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje