VIDEO/PD pyet Ramën: Ku i ke 20 borëpastrueset mercedez benz në Rrugën e Kombit?

Ndaje

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka risjellë dhe njëherë në vëmendje deklaratën e Kryeministrit Edi Rama  në prillin e vitit që lamë pas, ku  shprehej se kompanitë që kanë me koncesion Rrugën e Kombit, kanë blerë 20 borëpastruese.

Rama e justifikoi këtë blerje me nevojën që kjo rrugë kishte për tu pastruar në rast bllokimi  nga reshjet e dendura të borës.

Ndërkohë, prej ditësh mediat kanë raportuar se ngricat dhe dëbora kanë bllokuar segmente të kësaj rruge. Pikërisht, referuar kësaj deklarate, Zhupa i drejtohet kryeministrit me pyetjen: “Kush do mbajë përgjegjësi për bllokimin e rrugëve dhe paralizimin e qarkullimit? Qeveria apo oligarkët?”.

Reagimi i Zhupës:

Dëbora që nxiu propagandën qeveritare dhe zbardhi vjedhjen me rrugën e kombit.

Dhënia me koncension e rrugës së kombit kompanive Salillari dhe Kastrati, u bë mepretendimin se mirëmbajtja e saj do bëhej me mirë nga privati po të paguanin qytetaret 10 euro extra cdo vajtje-ardhje.

Ku janë 20 borëpastrueset mercedez benz që thoshte Rama (qe flet në konference sikur të jete përfaqesues i koncensionarit)!! Ku është pastrimi dhe mirëmbajtja e rrugës që kemi 5 muaj qe e paguajnë dyfish? Kush do mbaj pergjegjesi per bllokimin e rrugëve dhe paralizimin e qarkullimit? Qeveria apo oligarket?

.

Dëbora që nxiu propagandën qeveritare dhe zbardhi vjedhjen me rrugën e kombit.Dhënia me koncension e rrugës së kombit kompanive Salillari dhe Kastrati, u bë me pretendimin se mirëmbajtja e saj do bëhej me mirë nga privati po të paguanin qytetaret 10 euro extra cdo vajtje-ardhje.Ku janë 20 borëpastrueset mercedez benz që thoshte Rama (qe flet në konference sikur të jete përfaqesues i koncensionarit)!! Ku është pastrimi dhe mirëmbajtja e rrugës që kemi 5 muaj qe e paguajnë dyfish? Kush do mbaj pergjegjesi per bllokimin e rrugëve dhe paralizimin e qarkullimit? Qeveria apo oligarket?Ky është deshtimi i një konçensioni te paralajmeruar si korruptiv dhe abuzues.

Publiée par Ina K. Zhupa sur Vendredi 11 janvier 2019

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje